Jak możemy Ci pomóc?
Informacje o plasowaniu ofert
Plasowanie ofert
 • Ogłoszenia wyświetlane na stronie głównej
  Ogłoszenia wyświetlane na stronie głównej

  Odwiedzając główną stronę sklepu – hebe.pl jeszcze przed wyborem opcji plasowania ofert, zobaczysz zestaw wybranych dla Ciebie produktów. Tu znajdziesz te propozycje, które zostały wybrane w oparciu o silnik rekomendacji, który wybiera produkty na podstawie Twoich preferencji zakupowych oraz Twojej historii przeglądania oferty naszego sklepu internetowego

 • Wyszukiwarka sklepowa
  Wyszukiwarka sklepowa

  Gdy w polu wyszukiwania wpiszesz interesującą Cię frazę, w wyniku działania określonych reguł, zostaną zaprezentowane sugerowane produkty. Za kolejność ich plasowania odpowiadają algorytmy uczenia maszynowego, które dopasowują ofertę tak aby jak najszybciej przekierować Cię do produktu, którego potrzebujesz. Wyniki wyszukiwania bazują na podstawie porównania tego co zostało wpisane w wyszukiwarce ze słowami zawartymi w tytułach, parametrami i/lub z ich opisami. Uzyskany w ten sposób uszeregowany zbiór powstaje w wyniku oceny trafności każdego produktu w odniesieniu do parametrów wyszukiwania. Im wyższy wynik, tym większe prawdopodobieństwo, że wyszukane ogłoszenie Cię zainteresuje.

  Na wskaźnik trafności wpływają m.in.:

  - popularność produktu;

  - podobieństwo tekstu między wyszukiwanym zapytaniem a tytułem produktu;

  - przynależność produktu do kategorii;

  - priorytet produktu;

  - dostępność produktu;

  - ocena produktu;

  - aktualne promocje i cena produktu;

  W zależności od kategorii, różne parametry mogą przyczynić się do zwiększenia lub zmniejszenia wyniku końcowego.

  Może się jednak zdarzyć, że algorytm nie wyszuka żadnego produktu na podstawie wpisanej frazy. System wyświetli wówczas produkty, których pozycja zależy od Twojej historii przeglądania oferty naszej strony.

 • Plasowanie opcjonalne
  Plasowanie opcjonalne

  Każdą listę produktów możesz plasować wedle własnych preferencji. Domyślnie, system wyświetla produkty na podstawie wskaźnika trafności, lecz dostępne są dla Ciebie również opcje plasowania: po cenie (rosnąco i malejąco), nazwie produktu (od A-Z oraz od Z-A), a także po najczęściej kupowanych produktach (najpopularniejsze)