WĘGIEL LECZNICZY 300 mg

tabletki, 20 kaps./1 opak.

15 99
DODANO
Do domu: 2-3 dni
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o WĘGIEL LECZNICZY 300 mg

CARBO MEDICINALIS VP to produkt leczniczy w postaci tabletki zawierający węgiel aktywowany stosowany w leczeniu: biegunek niestrawności wzdęć zatruć niektórymi lekami i innymi związkami chemicznymi. Węgiel aktywny jest najskuteczniejszym lekiem adsorbującym. Ma dobry profil bezpieczeństwa i w leczeniu zatruć, pod kontrolą lekarza, może być stosowany nawet u dzieci < 1. roku życia. CARBO MEDICINALIS VP zawiera 300 mg węgla w 1 tabletce – największą dawkę dostępną na rynku.
ID: 225390

Składniki

Substancją czynną leku jest węgiel aktywny. Jedna tabletka zawiera 300 mg węgla aktywnego. Pozostałe składniki to: sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerol, magnezu stearynian.

Informacje dodatkowe

Podmiot odpowiedzialny: Valeant Pharmaceuticals
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Jeśli pomimo leczenia wzdęcia utrzymują się 7 dni a biegunka 2 dni, lub jeśli wystąpi gorączka lub krew w stolcu, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ może to wskazywać, że leczenie wyłącznie węglem aktywnym jest niewystarczające. Gdy zatrucie wywołane jest przez leki hamujące ośrodkowy układ nerwowy lub prowadzące do drgawek, ponieważ w przypadku zatrucia takimi lekami, podobnie jak u osób nieprzytomnych, istnieje zagrożenie aspiracji do płuc (przedostania się substancji płynnych lub stałych do płuc) w takich sytuacjach przed zastosowaniem płukania żołądka lekarz powinien najpierw przeprowadzić intubację. Carbo medicinalis VP zawiera sacharozę, każda tabletka zawiera 253,5 mg sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Stosowanie z jedzeniem i piciem: nie należy przyjmować podczas ani bezpośrednio po posiłkach, ponieważ pokarm zmniejsza zdolność adsorpcyjną węgla aktywnego.
Sposób użycia: Biegunka Dorośli i dzieci powyżej 12. lat Około 4 g 10-13 tabletek Dawkę można powtarzać co kilka godzin, jeśli to konieczne Niestrawność i wzdęcia Dorośli i dzieci powyżej 12. lat 3-4 tabletki Kilka razy na dobę, aż do ustąpienia objawów Zatrucia lekami i związkami chemicznymi* Dzieci poniżej 1. roku Dorośli oraz dzieci powyżej 1. roku 1 g/kg masy ciała W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4-6 godzin. Około 12,5 g 41-42 tabletki W razie potrzeby dawkę można podawać kilkukrotnie w ciągu doby. Tabletki z węglem aktywnym można połykać w całości lub rozgryzać. Można też je rozkruszyć i po wymieszaniu z wodą spożyć w postaci zawiesiny, przyspieszając w ten sposób działanie węgla.
Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na węgiel aktywny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent jest nieprzytomny, a jednocześnie nie ma w odpowiedni sposób zabezpieczonych dróg oddechowych.
Rodzaj rejestracji: lek
Przechowywanie leku: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po: EP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Działanie leku: Węgiel aktywny jest najskuteczniejszym lekiem adsorbującym. Stosowany w leczeniu: biegunek niestrawności wzdęć zatruć niektórymi lekami i innymi związkami chemicznymi.