Sylimarol

tabletki drażowane 70 mg, 30 szt./1 opak.

19 99
DODANO
Do domu: 2-3 dni
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Sylimarol

Silybi mariani fructus extractum siccum

Sylimarol 70 mg jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

OTC - Lek wydawany bez recepty.
ID: 389130

Składniki

Jedna tabletka drażowana zawiera 100 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20-34:1), ekstrahent - metanol 90 %, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę,Substancje pomocnicze: benzoesan sodu E211, glukoza, sacharoza,Pełen skład podano w ulotce

Informacje dodatkowe

Pojemność: 30 szt./1 opak.
Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. w Poznaniu, ul. Towarowa 47/51, 61-896 Poznań
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Nie przeprowadzono badań odnośnie stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12. roku życia.
Rodzaj: tabletki
Rodzaj rejestracji: lek
Wskazania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-​metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania, przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-​miesięcznej. Czas stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg sylimaryny.
Nazwa wymagana przez prawo: Sylimarol 70 mg Tabletka drażowana 30 sztuk