Esseliv Forte 300 mg

tabletki, 50 tabl./1 opak

22 99
DODANO
Do domu: 2-3 dni
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Esseliv Forte 300 mg

300 mg, kapsułki twarde
Phospholipidum essentiale

Wskazania:
Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym:
- poalkoholowe uszkodzenia wątroby,
- toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby,
- przewlekłe zapalenie wątroby.
Wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

OTC - Lek wydawany bez recepty.
ID: 409765
Cena jednostkowa: 0,96 zł /1g

Składniki

1 kapsułka zawiera: fosfolipidy z nasion soi zawierające polienylofosfatydylocholinę w ilości 300 mg oraz substancje pomocnicze, w tym olej sojowy

Informacje dodatkowe

Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Sposób użycia: Zwykle stosowana dawka u dorosłych: 2 kapsułki 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 kapsułek na dobę. Po 2 do 3 miesiącach leczenia stosować dawkę podtrzymującą 1 kapsułkę 3 razy na dobę. Zwykle stosowana dawka u dzieci i niemowląt: U niemowląt należy stosować dawkę 300 mg na 10 kg mc. (1 kapsułka na 10 kg mc.). U dzieci należy stosować dawkę 300 mg/10 kg mc. na dobę. Średnio stosuje się 3 do 6 kapsułek (900 do1800 mg) na dobę. Nie stosować więcej niż 6 kapsułek na dobę (1800 mg). Dodatkowe informacje: Lek należy przyjmować doustnie podczas posiłku. Zawartość kapsułki można wycisnąć i podać w niewielkiej ilości ciepłego mleka lub wody. W ten sposób można podać lek dziecku, które nie może połknąć kapsułki. Lek należy przyjmować przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli po upływie 3 miesięcy nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania: Leku Esseliv forte nie powinno się przyjmować w przypadku uczulenia na nasiona soi lub którkolwiek z pozostałych składników preparatu.
Rodzaj rejestracji: OTC
Przechowywanie leku: Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Działanie leku: Fosfolipidy sojowe zawarte w preparacie mają zdolność do wbudowywania się w błony komórkowe i błony organelli komórkowych, gdzie zastępuje ona endogenne fosfolipidy, stanowiące ich podstawowy element strukturalny i czynnościowy wykazując przy tym szczególne powinowactwo do komórek wątrobowych. Przyjmuje się, iż działanie produktu polega na tym, że fosfolipidy odtwarzają prawidłową strukturę i funkcję uszkodzonych błon komórkowych oraz uzupełniają niedobory fosfolipidów błonowych. Efektem tego jest poprawa płynności, elastyczności, giętkości, stabilności oraz przepuszczalności błon komórkowych osiągnięta dzięki zwiększeniu ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych w ich strukturze.
Cechy produktu: ostre i przewlekłe choroby wątroby w tym: uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby, zaburzenia czynnościowe wątroby
Nazwa wymagana przez prawo: Esseliv Forte Kapsułki twarde 300 mg 50 sztuk