Praca w aptece

Jeżeli interesuje Cię praca w naszej Aptece lub chciałbyś dowiedzieć się o nas czegoś więcej, skontaktuj się z nami: jmdif_rekrutacja@jmpolska.com.

 • Jak wygląda praca?

  Praca w Aptece, zarówno na stanowisku farmaceuty, jak i na stanowisku kierowniczym, wiąże się z trzema obszarami zadań:

  • Obsługa Pacjenta. Bardzo ważną częścią pracy w aptece jest zapewnienie pacjentom profesjonalnej obsługi, zgodnie z obowiązującymi standardami. Pracownicy odpowiadają za opiekę farmaceutyczną, realizację recept, sprzedaż leków, produktów komplementarnych, impulsowych i udzielają informacji o dawkowaniu w oparciu o potrzeby pacjenta. W związku z tym osoby zatrudnione na stanowisku farmaceuty muszą posiadać specjalistyczną wiedzę, być otwarte i pozytywnie nastawione do ludzi.
  • Praca z towarem. Wszystkie osoby zatrudnione w aptece współodpowiadają za zapewnienie dostępności asortymentu produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, poprzez złożenie zamówienia w oparciu o wymagania formalne, preferencje rynkowe, pacjentów i standardy firmy. Dbają także o właściwą ekspozycję towaru i sprawdzenie asortymentu pod względem jakości, terminów ważności oraz numerów serii.
  • Receptura. Praca osób zatrudnionych w aptece wiąże się także ze sporządzaniem leków recepturowych zgodnie z dobrą praktyką farmaceutyczną, sprawdzeniem prawidłowego opisu substancji znajdujących się w recepturze. Ważne jest także dokonywanie spisu substancji recepturowych do zamówienia.

  Godziny pracy

  Apteki czynne są od poniedziałku do soboty przez kilkanaście godzin dziennie, część z nich otwarta jest również w niedziele. Wszystkie apteki mają obowiązek dyżurów nocnych zgodnie z ustalonym harmonogramem przez władze samorządowe na terenie, którym znajduje się apteka. Czas pracy ustalany jest w oparciu o przygotowane wcześniej grafiki. Na każdej zmianie obecny jest także minimum jeden magister farmacji.

 • Kogo szukamy?
  • Wykształcenia dostosowanego do stanowiska. W przypadku magistrów farmacji i kierowników aptek jest to wykształcenie wyższe farmaceutyczne oraz prawo wykonywania zawodu. Natomiast od osób zainteresowanych stanowiskiem Technika Farmacji oczekujemy wykształcenie kierunkowego o specjalności Technik Farmacji.
  • Wymaganego stażu pracy. Zapraszamy również do naszych Aptek osoby bez doświadczenia, które chciałyby odbyć staż zawodowy.
  • Łatwości nawiązywania kontaktów. W pracy w Aptekach ważna jest umiejętność wyjścia z inicjatywą kontaktu, rozpoznania potrzeb pacjenta oraz udzielenia profesjonalnej porady. Komunikatywność i otwartość na nowych ludzi ma również kluczowe znaczenie w pracy zespołowej – szukamy osób, które będą współtworzyły dobrą atmosferę w miejscu pracy.
  • Dyspozycyjności. Apteki otwarte są przez cały tydzień, kilkanaście godzin dziennie. Od pracowników oczekujemy gotowości do pracy w różne dni tygodnia, o różnych porach oraz zastępowania kolegów w sytuacjach awaryjnych. Dobrej organizacji pracy. Oprócz obsługi pacjenta, każda osoba zatrudniona w Aptece odpowiedzialna jest za wiele różnych czynności. Wszystkie te obowiązki są równie ważne dla działania Apteki, dlatego nasi pracownicy muszą umieć odpowiednio rozplanować je w ciągu dnia.
  • Uczciwości i sumienności. Każdy pracownik reprezentuje swoją postawą całą firmę. Uczciwość w stosunku do firmy oraz jej klientów ma w tym wypadku podstawowe znaczenie. Dużą wagę przywiązujemy również do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa oraz procedur wewnętrznych.
  • Obsługa programu Eurosoft będzie dodatkowym atutem.
 • Korzyści i możliwości

  Zależy nam za zatrudnianiu profesjonalistów, dlatego staramy się, aby nasza oferta była dla Ciebie atrakcyjna. Podejmując pracę w naszych Aptekach możesz liczyć na:

  • Stabilne zatrudnienie. Naszym pracownikom oferujemy umowę o pracę oraz atrakcyjne świadczenia pozafinansowe.
  • Możliwości rozwoju. Doceniamy potencjał oraz zaangażowanie naszych pracowników. Najlepszym oferujemy możliwość awansu na stanowiska kierownicze oraz możliwość udziału w rekrutacjach wewnętrznych na inne stanowiska w naszej firmie.
  • Szkolenie wdrożeniowe. Każdy z pracowników odbywa szkolenie wstępne z Kierownikiem Apteki. Dzięki temu możesz poznać funkcjonowanie firmy oraz zakres swoich obowiązków. Dodatkowo, jako nowa osoba, może liczyć na wsparcie pozostałych członków zespołu.
  • Szkolenie specjalistyczne. Pracując w Aptece, masz możliwość udziału w specjalistycznych szkoleniach produktowo-sprzedażowych.
  • Pakiet socjalny. Jako pracownik grupy Jeronimo Martins możesz korzystać z atrakcyjnej oferty świadczeń dodatkowych takich jak karty przedpłacone, paczki dla dzieci i wiele innych. O korzyściach z pracy w Jeronimo Martins możesz przeczytać w zakładce Godny zaufania pracodawca.
  • Pakiet medyczny oraz karta Multisport. Rozpoczynając pracę otrzymasz możliwość korzystania z atrakcyjnych zniżek na produkty i usługi naszych partnerów. Zainteresowane osoby mogą przystąpić do programu Multisport, umożliwiającego korzystanie z kilku tysięcy obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dodatkowo, dla naszych pracowników istnieje możliwość skorzystania z pakietu prywatnej opieki medycznej.

Nasze apteki

Zobacz listę aptek
© 2016 JMDiF Sp. z.o.o. Regulamin plików cookies